W dobie pandemii szukamy rozwiązań, które pozwolą nam walczyć z wszelkimi drobnoustrojami zagrażającymi zdrowiu i życiu ludzi. Dezynfekcja stała się jednym z najpopularniejszych używanych słów w każdym języku. Zastanawiamy się, czy istnieją rozwiązania pozwalające na dokładne oczyszczenie powierzchni i powietrza? Odpowiedzią na rosnącą potrzebę dezynfekcji jest ozonowanie.
Metoda ta wykorzystuje naturalne właściwości ozonu, inaczej nazywanego „aktywnym tlenem”. Wchodząc w reakcje z zanieczyszczeniami takimi, jak bakterie, wirusy czy zarodniki pleśni, doprowadza do ich utlenienia, a w konsekwencji rozłożenia na cząstki o niskiej szkodliwości. Gaz ulega redukcji do neutralnego tlenu.
Wykorzystywanie tego rodzaju dezynfekcji powoduje unieszkodliwienie wielu wirusów różnego typu. Jednym z nich są koronawirusy. Skuteczną dezynfekcję można przeprowadzić, stosując gaz nawet o niskim stopniu koncentracji. W takiej postaci nie zagraża w żaden sposób otoczeniu i zdrowiu ludzi. Wraz ze zwiększeniem stężenia, zwiększa się spektrum działania gazu. Proces unieszkodliwia wszelkie wirusy, doprowadzając do ich inaktywacji.
Ozon to gaz naturalnie występujący w powietrzu. Jedynie wysokie jego stężenie lub długotrwała ekspozycja na jego działanie mogłoby zaszkodzić zdrowiu. Stosowany w procesie ozon jest dostosowany do zaleceń Agencji Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia, które określają najwyższy możliwy poziom koncentracji oraz maksymalny czas, w którym organizm może bezpiecznie być wystawiony na działanie tego gazu. Podczas przeprowadzania czyszczenia stosowane są zabezpieczenia w postaci odpowiednich kombinezonów i masek ochronnych.
Metoda ta, oprócz udowodnionej naukowo skuteczności, niekiedy większej niż środków chemicznych, jest bardzo bezpieczna dla środowiska. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych, uciążliwych zapachów z pomieszczeń, a także unieszkodliwiać bakterie, grzyby i alergeny.
Rabaty