Jednym z najskuteczniejszych, ale i najbezpieczniejszych dla otoczenia sposobów dezynfekcji jest ozonowanie. Ozon (O3) ma bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzi się zarówno w zakładach przemysłowych, jak również lokalach użytku publicznego czy prywatnych mieszkaniach i domach. Warto poznać bliżej jego działanie oraz zalety.
Ozon to najsilniejszy środek dezynfekujący. Jest 50-krotnie silniejszy od chloru, a jednocześnie nie wywołuje on znikome negatywne skutki dla otoczenia czy środowiska naturalnego. Co ważne, ozon nadaje się do dezynfekowania praktycznie wszystkiego: przedmiotów, powierzchni, a także powietrza i wody. To najskuteczniejszy środek eliminujący przykre zapachy. Ozon zabija bakterie, wirusy i grzyby. Likwiduje roztocza i zapach. Z uwagi na swoją skuteczność ozonowanie bywa stosowane m.in. w tak ekstremalnych sytuacjach, jak np. porządkowanie mieszkań po zalaniach, pożarach czy nawet zgonach.
W jakich przypadkach można zastosować ozonowanie?
Dlaczego warto wykonywać zabiegi ozonowania?
Przede wszystkim ozon nie maskuje, lecz usuwa przykre zapachy. Jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, zwierząt i środowiska. Działa szybko i skutecznie. W niektórych sytuacjach zabieg może wymagać powtórzenia, jednak na ogół przykre zapachy znikają już po pierwszym ozonowaniu.
Ozon można wykorzystywać także w miejscach, w których magazynuje się żywność, a więc w chłodniach, lokalach gastronomicznych, zakładach przetwórczych i produkcyjnych. Stosuje się go także w ośrodkach ochrony zdrowia, hotelach, ośrodkach odnowy biologicznej i wszędzie tam, gdzie może występować podwyższone ryzyko zakażenia chorobą pochodzącą od wirusów, bakterii czy grzybów. To sprawdzona i bezpieczna metoda, którą można stosować nawet tam, gdzie na co dzień przebywają alergicy oraz gdzie z różnych innych przyczyn niemożliwe jest zastosowanie środków chemicznych.
Rabaty